Sağlam İzoblok Avantajları / Ürünün Faydalı Yönleri

İZOBLOKAVANTAJLARREFERANSLARDÖKÜMANLAR


ISI YALITIMI
En iyi ısı reflekte ürünlerinden birisi olan alçıdan altı kenarı kaplanmış içerisindeki EPS(strafor) sayesinde yüksek ısı yalıtımı sağlar.


HAFİF / STATİK YÜKÜ YOK

Hafif ve sağlamdır. Esnek yapısı sayesinde depreme karşı dirençlidir. Geçmeli kanalları mükemmel bir yekparelik ve sağlamlık sağlar. Binaların statik ağırlığını azaltır.


FARKLI UYGULAMALARA UYUMLU

Alçı, çimento esaslı yapıştırıcılar ve hazır sıvalar ile sonderece uyumludur. Yüzeyine her türlü sıva, fayans, seramik, mozaik, strafor, XPS, söve, boya vs. uygulanabilir.


SES YALITIMI

İçerisindeki EPS(strafor) ve alçı yüzey sayesinde ses izolasyonu sağlar. Duvarlar arası ses konforu memnuniyet vericidir.


DOĞAL

İnsan sağlığına zarar veren madde içermez. Doğal ve sağlıklı bir yapı malzemesi olan alçı aynı zamanda estetik görünüm sağlar.


TESİSAT İŞLERİ KOLAY

Tesisat döşemek için kanal ve buat açma, delme, kesme işleri kolayca yapılabilir. Her türlü elektrikli aletle veya murç, keski, çekiç gibi basit el aletleriyle rahatlıkla kanal açılabilir. İçerisindeki EPS strafor sayesinde soğuk bölgelerde su borularının donmasını önler.


FİRESİZ / KİRLETMEZ

Elektrik ve sıhhi tesisat uygulama kolaylığı ve kanal açmada murç, keski ve çekiç uygulaması olmadığından ve harç sıvası olmadığından ciddi oranda fireyi ortadan kaldırdığı gibi kirlilikten de kurtarır.


NEM DENGELEYİCİ

En iyi nem dengeleyici ürünlerden alçı yüzeyi sayesinde ortamdaki nemi dengeler. Nefes alır..


DÜBEL TUTUCU

Dübel tutma mukavemeti yüksektir. Kitaplık, raf, dolap, LCD TV gibi aksesuarlar rahatlıkla ve güvenle monte edilebilir.


EKONOMİK

Sıva maliyetsiz, düşük işçilikli ,sarfiyatsız ve hızlı uygulamalı olduğu için GENEL İMALAT GİDERLERİNDE YÜKSEK TASARRUF SAĞLAR.


HIZLI VE KOLAY UYGULAMA

Hassas ölçülerde üretilmiştir. Geçme kanalları sayesinde hızlı duvar örülür. Uygulaması kolaydır. Ayrıca kalifiye işçiliğe ihtiyaç duyulmaz.


DÖRT YÖNLÜ GEÇME

Örme yönlerindeki geçme kanalları sayesinde kolayca bir birlerine kilitlenmiş sağlam ve düz yüzey elde edilir.


YANGINA DAYANIKLI

A1 sınıfı yanmaz malzeme olan alçı esaslı dış yüzeyi sayesinde yangına dayanıklıdır.


YAŞAM ALANINI GENİŞLETİR

Sıva gerekmediği için fazladan duvar kalınlığı oluşturmaz. Ekstra yaşam alanı ortaya çıkarır. Her türlü hazır kapı, kasa ve pervazlarına uyumludur, kolay monte edilir.


MONO BLOK

Kolay uygulama sonrası yekpare , tek yüzey görsellikler oluşturur. Yekpare ve düz düzey dekoratif iç cephe kaplamalarında ve boya uygulamalarında çok önemlidir.