SAĞLAM İZOBLOK / İzolasyonlu kompozit duvar bloğu

İZOBLOKAVANTAJLARREFERANSLARDÖKÜMANLAR


Sağlam Izoblok ileri teknoloji ile üretilmis, milimetrik ölçü ve yüzey hassasiyetinde çok üstün özelliklere sahip, kompozit yeni nesil bir duvar yapı elemanıdır. Sınıfında en fazla özelligi bir arada bulunduran tek bloktur.

SAGLAM IZOBLOK dünya çapında ürün patentli ve tescilli bir üründür.

%100 dogal, çevre dostu olan Saglam Izoblok saglıklı, izolasyonlu saglam ve estetik duvarlar olusturulmasını saglar.

A1 sınıfı yanmaz malzeme olan alçı esaslı dış yüzeyi sayesinde yangına dayanıklıdır.

Maliyet Karşılaştırması
Ağırlık Karşılaştırması
Nakliye Karşılaştırması
İşçilik Karşılaştırması
Malzeme Detayı
HARÇ HAZIRLIGI
Saglam Izoblok® her türlü alçı ve çimento esaslı yapıstırıcılar ile örülebilir. Poliüretan köpük ile çok daha hızlı uygulama kolaylıgı elde edilir. Renk uyumu ve kolaylık açısından alçı plaka yapıstırıcıları tavsiye edilir. Karıstırma kabına 10 kg alçı için 4-5 kg su konulur. Yeterli miktarda alçı serpelenerek dökülür. 2-3 dakika bekledikten sonra mikser ile karıstırılır. Harç 20 dakika boyunca kullanılabilir. Tam sertlesmesi yaklasık 1 saat sürer.
BLOKLARIN KESILMESI
Bloklar istenilen ölçüde isaretlenerek ahsap testere ile kolayca kesilir. Dogru Kesim için gönye kullanımı tavsiye edilir. Blokların T ve L baglantıların hazırlanamsında da testere kesimi yapılır.
BLOKLARIN HIZALANMASI
Duvar hizalamada lastik tokmak kullanılabilir. Blokların dikey sakülünde ufak egilme olursa sivri uçlu kürdan ile hassas ayar yapılabilir. Zeminde ilk sıranın terazide olması önemlidir. Bu sebeple ilk sıra zemini için hazırlanan alçı harcının koyu kıvamda olması tavsiye edilir ve mutlaka su terazisi kullanılmalıdır.
DOLAP, LCD TV, RAF MONTAJI
Saglam izoblok® ile örülen duvarların dübel tutma mukavemeti yüksektir. Kitaplık, raf, mutfak dolabı, LCD TV gibi aksesuarlar güvenle monte edilebilir. Bunun için özel üretilmis alçı dübellerinin kullanılması tavsiye edilir.
İLK SIRA BLOKLARIN ÖRÜLMESİ
Duvar örülecek zemin temizlendikten sonra ıslatılarak yapıstırma harcı bolca yayılır. Iki blok ip çekilerek teraziye alınır. Dikligine sakülü alındıktan sonra örmeye baslanır. Ilk sırada blokların erkek kenarları asagı gelecek sekilde dizilmesi, örmeyi daha hızlı hale getirecektir.
HARÇ SÜRME
Duvarın saglam ve düzgün olması için ikinci sıra örümde yarım tugla baslanarak sasırtmalı devam edilir. Yatay ve dikey blok aralarına bol harç sürülür. Derzlerden tasan harç spatula veya mala ile sıyrılır. Bosluk bırakılmaması önemlidir.
TESISAT KANALI AÇILMASI
Saglam Izoblok® ile örülen duvarlarda kanal açma, kesme ve delme islemleri çok kolaydır. Her türlü elektrikli aletle veya murç, keski, çekiç gibi basit el aletleri ile rahatlıkla kanal açılır. Priz ve buatların açılması için panç ile kesim yapılabilir. Saglam Izoblok içindeki EPS strafor sayesinde soguk bölgelerde su borularının donmasını engeller.
FAYANS SERAMIK DÖSENMESI
Saglam Izoblok® ile örülen duvarlara her türlü fayans, seramik, mozaik, strafor, söve, boya uygulamaları yapılabilir. Alçı ve çimento bazlı tüm yapı kimyasalları ve hazır sıvalar ile uyumludur.
L BAGLANTI
Birbirine dik kesisen duvarlarda L baglantı yapılarak duvar örülür. L baglantı detayında dikkat edilmesi gereken nokta, alttaki blogun erkek çıkıntısının bir üstteki blogun disi kanalına oturacak sekilde bir miktar kesilmelidir. Testere ile rahatlıkla kesilebilir.
T BAGLANTI
Birbiriyle T seklinde kesisen duvarlarda T baglantı yapılarak duvar örülür. T baglantı örerken bir üst sıradaki blogun alt sıradaki erkek çıkıntıya rahat girebilmesi için U seklinde küçük bir kanal açılmalıdır. Böylece blogun rahat oturması saglanır. Kanal testere ile kesilir.
ARTI BAGLANTI
Birbiriyle artı seklinde kesisen duvarlarda artı baglantı yapılarak duvarlar örülür. Artı baglantıda bir üst sıradaki blogun alt sıradaki erkek çıkıntıya rahat girebilmesi için U seklinde küçük bir kanal açılarak blogun rahat oturması saglanır. Kanal testere ile rahatlıkla açılabilir.
KAPI VE PENCERE BOSLUKLARI
Kapı boslukları genellikle 90 cm ile 100 cm arasındadır. Kapının üst kısmına uygun ahsap kalıbı kapı kenar duvarlarına monte edilerek, üst blokların örülmesine devam edilir. Tüm örme islemi bittiginde ahşap kalıp çıkarılarak kapı kör kasaları takılabilir. Kapı ve pencere ölçü uyumlarında çok yeteneklidir. Kapı ve pencere işlemlerinde, hem işçilik hem ölçü hem de gereksiz sıva maliyetleri ortadan kaldırılır.